Skup udziałów w nieruchomości

Skup nieruchomości polska

SKup Udziałów w nieruchomości

Skup udziałów w nieruchomości

Właścicielami udziałów w nieruchomości najczęściej stajemy się w drodze dziedziczenia bądź w wyniku rozwodu. Żadna z sytuacji nie sprzyja ugodowemu dojściu do porozumienia. W przypadku spadku często zdarza się, że współwłaścicielami są osoby spokrewnione. Z którymi nie zawsze mamy dobre relacje. Czasami są to osoby nam nieznane. W takiej sytuacji zgodna sprzedaż udziałów w nieruchomości lub zniesienie współwłasności bywa czasami niemożliwe. Warto wtedy rozważyć samodzielną sprzedaż udziału w nieruchomości. Jeżeli chcemy sprzedać udziały nieruchomości, najlepiej zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w transakcjach tego typu.

Co oznacza współwłasność nieruchomości

Współwłasność nieruchomości występuje, wtedy gdy, prawo własności danej nieruchomości przysługuje niepodzielnie kilku osobom. Współwłaściciel nie może samodzielnie zarządzać nieruchomością. Współwłaściciele mają równe prawa do korzystania i zarządzania danym obiektem. Wyróżniamy dwa rodzaje współwłasności: własność łączna i własność ułamkowa. Własnością łączną będzie np. małżeńska wspólność ustawowa. W tej współwasności, każdy współwłaścicieli posiada takie samo prawo do rzeczy będących przedmiotem własności. We współwłasnosci ułamkowej e każdy ze współwłaścicieli posiada określony udział w przedmiocie własności.

Kto może kupić udziały w nieruchomości?

Sprzedaż udziału w nieruchomości na wolnym rynku może być trudna. Klienci poszukujący nieruchomości do zamieszkania nie będą zainteresowani zakupem lokalu, w którym staną się jedynie współwłaścicielami. Posiadając udział w nieruchomości, należy zatem zgłosić się do profesjonalnej firmy. Oferują one szybki skup udziałów w nieruchomościach za gotówkę.

Sprzedaż udziałów w nieruchomości to najlepsza opcja, aby pozbyć się problemów. Udział taki, zazwyczaj powoduje konflikty między współwłaścicielami. Często nieruchomość generuje koszty, na których pokrycie nie zawsze chętni są wszyscy współwłaściciele. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, jeśli w lokalu zamieszkuje jeden ze współwłaścicieli. Pozostali współwłaściciele niekiedy nie mają dostępu do nieruchomości a jedynie ciąży na nich obowiązek ponoszenia kosztów związanych z eksploatacją lokalu.

Jak wyceniany jest udział w nieruchomości?

Jeżeli posiadany udział jest dla nas kłopotliwy, to najlepszą decyzją będzie sprzedaż udziału w spadku, sprzedaży udziału w mieszkaniu czy sprzedaż udziału w innej nieruchomości. Również pozbycie się udziału nabytego w wyniku rozwodu to najlepsze wyjście z sytuacji. Zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego etapu. Kwoty, jakie firmy oferujące skup udziałów w nieruchomościach proponują, zazwyczaj są ustalane indywidualnie. Na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Istotna jest wielkość udziału, liczba pozostałych współwłaścicieli oraz kto jest w posiadaniu lokalu. Aby otrzymać rzetelną wycenę, należy podać jak najwięcej informacji. Warto zwrócić uwagę, na opinie firmy w internecie, na sposób przeprowadzonej rozmowy oraz warunki, jakie firma oferuje..