Skup nieruchomości – czy się opłaca?

Czy skup nieruchomości się opłaca?

Skup nieruchomości to gwarancja szybkiej sprzedaży

Skup nieruchomości

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość? Zależy Ci aby zrobić to tak tak szybko, jak to możliwe. Niestety sprzedaż nieruchomości jest zwykle bardzo skomplikowanym procesem, który nie jest szybki. Wręcz przeciwnie, często sprzedaż się przeciąga a tym samym wydaje się praktycznie niemożliwa.
Jeśli jednak dana osoba potrzebuje pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, może to wywołać wiele nerwowych uczuć. Skup nieruchomości za gotówkę wydaje się być prawdziwym „zbawieniem”. Czy jest to jednak opłacalne dla właściciela?

Gwarancja szybkiej sprzedaży

Sprzedaż nieruchomości firmie inwestycyjnej to przede wszystkim gwarancja szybkiej transakcji i otrzymania gotówki w najszybszym możliwym terminie. Od zgłoszenia zainteresowania do ostatecznego wpłynięcia pieniędzy na konto trwa maksymalnie tydzień. Za szybkość właściciel nieruchomości płaci wysoką cenę w postaci obniżonej ceny wykupu. Cena ta zazwyczaj jest o 20-30 % niższa od ceny, jaką właściciel dostałby na rynku.
Skup nieruchomości dokonywany jest przez duże agencje nieruchomości lub firmy inwestycyjne, które dysponują wystarczającym kapitałem, zwłaszcza w postaci wolnych środków pieniężnych. Firmy te oferują odkupienie  nieruchomości standardowych oraz pośrednictwo w zakupie bądź sprzedaży nieruchomości.
Skup nieruchomości Polska oprócz standardowego skupu nieruchomości oferuje również skup nieruchomości trudnych, ze skomplikowaną sytuacją prawną.
Jeśli właściciel chce zaoferować swoją nieruchomość firmie skupującej nieruchomości można wybrać jedną konkretną firmę i złożyć zapytanie.

Rodzaje nieruchomości

Wykupują najczęściej mieszkania, domy jednorodzinne, kamienice, grunty, tereny rekreacyjne oraz nieruchomości komercyjne. Możliwa jest również Sprzedaż udziałów w nieruchomości. W pierwszej fazie firma zleca ekspertom badania i pomiary. Rozważają szanse sprzedaży nieruchomości. Co zazwyczaj wpływa na ostateczną cenę jaką firma zaoferuje za daną nieruchomość.
W przypadku nieruchomości obciążonych egzekucjami lub innymi ograniczającymi prawami, cena może stanowić 30 % rynkowej wartości takiej nieruchomości. Rzetelne firmy posiadające nieposzlakowaną opinie wśród klientów, informują o tym już w pierwszym etapie przyjęcia zgłoszenia nieruchomości.

Wiarygodność firmy oferującej skup nieruchomości

Niektóre wykupy dokonywane przez małe, nieznane firmy mogą bardziej przypominać oszustwa. Dlatego warto najpierw sprawdzić w Internecie, czy firma ma, biuro i godną zaufania siedzibę oraz opinie dodawane przez klientów na profilu firmy w Internecie. Warto sprawdzić, czy są to opinie dodane przez wiarygodnych klientów. Należy pamiętać, że czasami jakość informacji może budzić wątpliwości. Zapoznaj się ze stroną internetową agencji nieruchomości.
Umów się na osobiste spotkanie w biurze nieruchomości lub na wizytację w Twojej nieruchomości.
Pozornie nieistotne szczegóły, takie jak wyposażenie biura i atmosfera w firmie, mogą przyczynić się do powstania Twojej opinii
Ponadto rzuci światło na osobowość potencjalnego Inwestora. Spóźnił się lub spotkanie rozpoczęło się punktualnie? Jak zachowywał się podczas wstępnych negocjacji? Czy był w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania?
Przy sprzedaży swojej nieruchomości warto wybrać wiarygodną firmę, która ma wieloletnie doświadczenie oraz zaufaną grupę współpracowników.